feministyczno-genderowo-queerowa mozaika myślowa
Zakładki:
kontakt:
O nas
Gender studies
.ORG
Queer
Źródła
Domownicy
Stali goście


Miłość nie wyklucza - żądamy ustawy o związkach partnerskich!
wtorek, 02 września 2008
bierzcie, bierzcie dziewczyny;)

ostatnio przeczytałam:

http://www.tvn24.pl/0,1559853,0,1,wsparcie-dla-pan-czy-dyskryminacja-mezczyzn,wiadomosc.html

wstawiam nie tylko dlatego, zeby wszystkie przedsiebiorcze kobiety, ktore czytaja tego bloga, wiedzialy ze jest taka szansa i skorzystaly z niej.

ciekawy jest tez bowiem sposob przedstawiania tej sprawy. 

"a ze dla pan, a czy to napewno tak moze byc, a one pewnie i tak nie wezma tylko bardziej obrotni faceci i w ogole to jakis dziwny wybryk unijny i my juz spieszymy wyjasnic, oj nie, naprawde prosze tego nie traktowac jako dyskryminacje mezczyzn, itd itp"

doprawdy zadziwiajace.

w polsce jakbysmy przeskoczyli problem dyskryminacji kobiet (powszechny jest w moim srodowisku klimat w stylu:"a czego one jeszcze chca? a o co im znowu chodzi?, co za glupie podejrzenia o zabieranie/nie dawanie/ograniczanie ich praw") ale za to bardzo dobrze sobie radzimy z dostrzeganiem problemu dyskryminacji mezczyzn. 

 

czwartek, 10 stycznia 2008
Edukacja Bez Wykluczenia

Co to jest rodzina zrekonstruowana?
Dlaczego nie należy pytać dziecka adoptowanego o jego "prawdziwych" rodziców?
Jakimi rodzicami są osoby homoseksualne?
Czym różni się "samotna matka" od "samodzielnej mamy"?
Co zrobić, żeby dzieci z rodzin nietradycyjnych nie były narażone na dyskryminację i wykluczenie?

Odpowiedzi na te pytania dostarczy Wam informator "Edukacja Bez Wykluczenia".

"Edukacja Bez Wykluczenia - ABC wsparcia dla dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym" to projekt Fundacji Przestrzenie Dialogu realizowany przez dwie psycholożki: Agnieszkę Kaim i Agatę Gugniewicz. W ramach projektu wydany został informator dla nauczycieli i nauczycielek, pedagogów i pedagożek, trenerów, trenerek i innych osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, którego celem jest wzbudzenie społecznej refleksji na temat szkolnej sytuacji dzieci z rodzin nietradycyjnych: monoparentalnych, zrekonstruowanych, adopcyjnych i zastępczych, wychowanków domów dziecka oraz dzieci wychowywanych przez heteroseksualne i homoseksualne pary nieformalne.

Informator dostarcza podstawowej wiedzy na temat rodzin nietradycyjnych i sposobów radzenia sobie z najczęściej spotykanymi problemami wynikającymi z uprzedzeń wobec nich.

Projekt jest współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Informator można pobrać bezpłatnie ze strony www.przestrzeniedialogu.pl
czwartek, 04 października 2007
krasnaja kraszanka

Znalazłam nową przestrzeń, gdzie jest gender i feminizm, ciekawe nazwiska... Miejsce kulturalne, moderowanie jest :).  Będę zaglądać.

               http://www.krytykapolityczna.salon24.pl/index.html

I co o tym sądzicie? Dla mnie fajne. Co nie znaczy, że ja jakoś na kolanach.Co to, to nie... 

19:54, przekrojone_kiwi , ciekawe linki
Link Komentarze (2) »
czwartek, 23 sierpnia 2007
Test wiedzy o waginie

Jesteś kobietą? Jesteś z kobietą? Uważasz, że wagina nie ma przed Tobą żadnych tajemnic? Przekonaj się o tym! Aby stawić czoła waginalnemu wyzwaniu należy przyjrzeć się poniższemu rysunkowi, a następnie kliknąć TUTAJ i wypełnić test.

Odpowiedzi i historia pochodzenia waginalnej maskotki pojawią się za tydzień na feminizm.blox

Powodzenia! Znajomość tajemnic waginy to pierwszy krok do seksualnego spełnienia (lub zaspokojenia partnerki).

 

Prawda, że taka zabawka przydałaby się w każdej szkole? Jakiś czas temu oglądałam książeczkę dla dzieci pt. "Ciało" i jedyną intymną częścią ciała, jaką tam pokazano/podpisano, była "pupa". A szkoda...

wtorek, 03 kwietnia 2007
ciekawy tekst o aborcji

Wybrałam się do portalu polki.pl, w sumie po to, żeby znależć przepis na mazurki, albo przeczytać horoskop, albo o bieliżnie itp. Słowem, miał być to relaks. Do tej pory zresztą tak traktowałam to miejsce. A tu bardzo dobry tekst o o aborcji... Więc zamiast głupot przeczytałam wszystkie komentarze  pod tekstem. Jeśli ktoś zajrzy, zwracam uwagę na komentarze. Ciekawe sa komentarze w takim miejscu, jak to nazwać, ogólno dostępnym. [ Niektóre są  jak z Radia Ma Ryja - " rączki, nózki, morderstwo...." ]. Ciekawy jest język tych komentarzy. Prosty, nie ma cenzury intelektualnej. Ale niektórymi można sie załamać, ostrzegam...

 

18:59, przekrojone_kiwi , ciekawe linki
Link Komentarze (6) »
czwartek, 15 marca 2007
Dzień Milczenia 2007
Zapraszam do odwiedzania strony akcji "Dzień Milczenia". Już 18 kwietnia poraz kolejny na całym świecie będzie obchodzony dzień walki z uprzedzeniami, dyskryminacją i prześladowaniami osób homoseksualnych, biseksualnych i transgenderowych. Na stronie codziennie będą publikowane ciekawe informacje dotyczące postępu w przygotowaniach polskiego Dnia Milczenia.

Co Ty zamierzasz zrobić, by przerwać milczenie?/wystarczy kliknąć na baner/


20:50, summa_summarum , ciekawe linki
Link Komentarze (3) »
czwartek, 22 lutego 2007
kobiety a sport i konferencje naukowe
dwie ciekawe informacje znalezione u jason'a kottke:
niedziela, 05 listopada 2006
Rozwiązłość precz ze szkół!
Bolszewizm zmysłów precz! - Bardzo ładny artykuł, który potwierdza tezę, że z okresu komunizmu obudziliśmy się niby z jakiej hibernacji. Zmartwychwstają nam teraz odmrożeńcy endecji i zachowują się zupełnie jakby wciąż trwało 20-lecie międzywojenne.


11:38, anuszka_ha3.agh.edu.pl , ciekawe linki
Link Komentarze (4) »
sobota, 04 listopada 2006
Słuszny artykuł z niesłusznego bloga
Tytuł dałam pod publiczkę. Dla mnie takie blogi są jak najbardziej słuszne, a jedyna dyskryminacja polega na tym, że za mało jest podobnych z gołymi panami.

Ale artykuł jest nie o tym. Jest to tekst wspomnieniowy. W odmiennym klimacie niż reszta bloga. O opłakanych skutkach braku koedukacji w szkole. Słuszny. Nawet dla przeciwniczek blogów erotycznych. Bardzo polecam.
09:45, anuszka_ha3.agh.edu.pl , ciekawe linki
Link Komentarze (4) »