feministyczno-genderowo-queerowa mozaika myślowa
Zakładki:
kontakt:
O nas
Gender studies
.ORG
Queer
Źródła
Domownicy
Stali goście


Miłość nie wyklucza - żądamy ustawy o związkach partnerskich!
sobota, 30 października 2010
In vitro

W polskich mediach od kilku tygodni toczy się dyskusja o in vitro, a to za sprawą kilku poselskich projektów jakie rozważane są akurat w Sejmie oraz odpowiedzi na to arcybiskupa Hosera, który w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej  w niezawoalowany sposób zagroził posłom, którzy ewentualnie projekt poprą ekskomuniką.

Ustawa, o ile wejdzie w życie, ma tylko metodę regulować pod względem prawnym, gdyż jest stosowana w Polsce od dawna. Postawa Kościoła Katolickiego jest może niedemokratyczna, bo miesza się on w ten sposób do procedur państwowych, ale na pewno nie zadziwiająca. KK od lat bowiem, właściwie odkąd Polska odzyskała w 1989 pełną suwerenność, raczy wtrącać się do spraw, które go dotyczą i nie dotyczą. Aborcja, leczenie hormonalne, antykoncepcja, wychowanie seksualne w szkołach to są główne sprawy, które KK uznaje za swój teren i na nie zdecydowanie wkracza. Ponieważ manifestowanie swojej wiary jest u nas nagminne to nie może być zdziwienia, że wybranym demokratycznie przedstawicielom władzy grozi się jakimiś średniowiecznymi karami.

Dziwić może tylko postronnego obserwatora, który zauważa, że w tym samym czasie profesorowi Edwardsowi, odkrywcy tej metody przyznano prestiżową nagrodę Nobla w Polsce dyskutuje się nad słusznością tej metody i rozważa czy aby jej całkowicie nie zakazać. Nie zdziwiłabym się gdyby Sejm wszystkie propozycje ustaw odesłał do komisji na wieczne analizowanie. Nasi polityc bowiem są mistrzami w zamiataniu takich spraw pod dywan. Nie będzie ustawy i wszystko będzie po staremu.

Nadzieja jedynie w tym, że rząd proponuje dofinansowanie in vitro, a pan prezydent Komorowski oświadczył odważnie, że on się nie boi ekskomuniki. Jest nadzieja, że skończymy z naszym polskim zaściankiem gdzie w modzie są zajazdy, a sprawy ważne się spycha do kąta.

14:12, trzydziestka
Link Komentarze (7) »