feministyczno-genderowo-queerowa mozaika myślowa
Zakładki:
kontakt:
O nas
Gender studies
.ORG
Queer
Źródła
Domownicy
Stali goście


Miłość nie wyklucza - żądamy ustawy o związkach partnerskich!
poniedziałek, 01 września 2014
Nie mam pomysłu na tytuł

"Gazeta" zamieściła w sobotę obszerny artykuł będący chyba (chyba - bo to nie było napisane) głosem w dyskusji na temat całkowitego zakazu aborcji.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że taka dyskusja się toczy, bo to dla kobiet śmiertelne zagrożenie. Bo choć nikt głośno tego nie mówi (a w każdym razie żaden "obrońca życia") - całkowity zakaz oznacza zagrożenie życia i zdrowia kobiet. 

Ja rozumiem, że każdy ma prawo do swoich poglądów, a najlepszymi ekspertami od kwestii rozrodczości są oczywiście mężczyźni, ale według mnie tekst zawiera przynajmniej jedno poważne nadużycie.

Przyrównuje się w nim aborcję do Holocaustu, pomijając jedną, istotną różnicę - mordowani Żydzi nie zamieszkiwali niczyjej macicy.

W artykule nie znalazłam (a może czytałam nieuważnie?) ani jednego zdania o kobietach, które są ciąży. Moim zdaniem to nieuczciwe. A wystarczyłoby jedno zdanie - np. "Wobec bezwględnego prawa każdego płodu do życia nie są istotne prawa kobiet do wolności, godności, ochrony zdrowia i życia."

Autor tekstu idzie dalej i wyjaśnia mechanizm odbierania mordowanym człowieczeństwa. Mordowanym Żydom i płodom (nawet pozbawionym mózgu) - w tym wypadku przez "złych" i pozbawionych sumienia ginekologów.

Kobiety nie są pozbawiane człowieczeństwa - one po prostu nie istnieją:)

09:47, kobietawkryzysie
Link Komentarze (2) »