feministyczno-genderowo-queerowa mozaika myślowa
Zakładki:
kontakt:
O nas
Gender studies
.ORG
Queer
Źródła
Domownicy
Stali goście


Miłość nie wyklucza - żądamy ustawy o związkach partnerskich!
czwartek, 29 maja 2014
Reklama

Przyszła wiosna a wraz z nią reklamy środków odchudzających.

Bez przerwy, przynajmniej przez radio, bo telewizji nie oglądam.

Wkurzają mnie - nie, nie głupotą, bo do tego jestem już (chyba:) przyzwyczajona. A swoją drogą może warto ogłosić konkurs na najgłupszą reklamę (kandydatur jest mnóstwo:)?

Wkurza mnie to, że są skierowane wyłącznie do kobiet. Tylko kobiety tyją? Według danych statystycznych na otyłość cierpi w Polsce 30% kobiet i ...45% mężczyzn.

Tylko kobiety się odchudzają? 

Po co kobiety się odchudzają? Otóż nie dla zdrowia czy dobrego samopoczucia, tylko ...żeby podobać się mężczyznom  - w wyjątkowo irytującej reklamie, powtarzanej w kółko pani śmieje się perliście (i sztucznie) "a mężczyźni wzroku ode mnie nie mogą oderwać"...

A mężczyźni nie muszą się podobać? Są zawsze piękni? 

Chyba wystarczy:)

11:34, kobietawkryzysie
Link Komentarze (10) »
środa, 28 maja 2014
Wywiad

Czytam wywiad z guru polskiej psychoterapii (i nie tylko). 

Pan opowiada o swoim zdrowym stylu życia - diecie (mięso nie, tylko ryby), bieganiu (autorskim stylem, bodajże "transowym", zaczerpniętym m.in. od Indian).

Lansuje siebie, swoją i kolegów działalność. Normalne.

W końcu rozprawia się z tzw. kryzysem wieku średniego. "Inni sobie BIORĄ nowe kobiety, a ja sobie wziąłem nową wspólniczkę". Nie ważne, że bardzo bogatą, ważne że MŁODĄ. Wiadomo przecież, że kobieta musi być młoda (to jej główna zaleta?!). I że kobiety tylko leżą na półkach i czekają, żeby je wziąć (gratis?!:). Jest z siebie wyraźnie dumny:)

Nie pisze: "wchodzą w nowe związki, zmieniają partnerki" tylko "biorą". Wiem, że taki język (i co gorsze sposób myślenia) panuje w naszym kraju (w ten sposób robi się u nas karierę polityczną), ale strach iść na terapię... Nie jestem nawet młoda:)

10:56, kobietawkryzysie
Link Komentarze (6) »