feministyczno-genderowo-queerowa mozaika myślowa
Zakładki:
kontakt:
O nas
Gender studies
.ORG
Queer
Źródła
Domownicy
Stali goście


Miłość nie wyklucza - żądamy ustawy o związkach partnerskich!
sobota, 13 grudnia 2008
seks albo fajerwerki
(tak się poirytowałam, że aż postanowiłam tu zadebiutować ;-) ten komentarz zamieściłam nieco wcześniej na moim własnym blogu.)

Zajrzyjcie:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,6058034,Ultimatum_kobiet_z_Neapolu__Albo_seks__albo_fajerwerki.html

kobiety w neapolu odmawiają seksu mężczyznom, którzy puszczają petardy... ale jeśli chłopcy się poprawią i nie będą puszczać petard, panie rozłożą nogi i dadzą im nagrodę?
wyobraźmy sobie: mężczyźni w neapolu nie puszczali w tym roku petard. w noc sylwestrową jedne panie zacisną zęby i będą myśleć żebytylkoszybciejskończył; inne będą udawać orgazmy; inne będą ukrywać orgazmy, żeby się nie dowiedział, że ona to lubi bardziej niż on; jeszcze inne odetchną z ulgą po tej ideologicznej seks-abstynencji przywiążą kochanka do łóżka i będą pieprzyć go, póki starczy sił, tak? a co z tymi, które nie wytrzymają i rozłożą nogi pomimo wystrzelonej ukradkiem przez kochanka petardy? pozstaje zgromić je (niekonsekwencja! bezstresowe wychowanie i wyrastają potem takie rozwydrzone mężyska!) i mieć nadzieję, że zostaną wyklęte przez władzę miasta neapol?
a co z tymi, które od miesięcy ze swoimi mężczynami nie żyją? jakiego argumentu one powinny użyć, skoro nie seksu? może powinny zaszantażować męża obiadem bądź jego brakiem? a może klasyczne "do łóżka bez kolacji"? może klaps? tydzień bez telewizora? karne zmywanie naczyń?
po raz kolejny kobieta może być tylko nagrodą dla swego pana i jego genitaliów, dawczynią rozkoszy. dawczynią, nie współuczestniczką. a nawet jeśli i sama co nieco rozkoszy czasem w łóżku uszczknie, powinna z powodu mężowego nieposłuszeństwa dla dobra sprawy poskromić chuć i spać pod oddzielną kołdrą. bo on woli petardy niż posłuchać żony! 
a wszyscy znajomi stwierdzili, że to "takie zabawne" i że "dziarskie babki" z tych Włoszek... i znowu wychodzi na to, że niektóre feministki nie mają poczucia humoru.


wtorek, 02 grudnia 2008
Projekt książki o seksualności kobiet

na stronach dojrzewalni róż można znaleźć informację o projekcie książki o seksualności kobiet, autorka zachęca do współpracy

"Pisząc książkę, chciałabym stworzyć kobietom kolejną okazję do otwarcia się na poznawanie źródeł własnej seksualnosci. Jestem przekonana, że najlepsza do tego droga prowadzi przez kontakt z innymi kobietami. Zapraszając Was do współtworzenia ksiażki, chciałabym - tak jak na warsztatach - być inspiratorką i pośredniczką w Waszym spotkaniu - tych, które pamiętają, doceniają własne wspomnienia i chcą się nimi podzielić, z tymi, które siegną po książkę w poszukiwaniu inspiracji i wsparcia. I tak jak na warsztatach, uzupełnię Wasze wspomnienia i historie komentarzami bazującymi na moich własnych doświadczeniach - zarówno zawodowych jak i osobistych, jako psycholożki-terapeutki i jako kobiety."

 

dzięki kasjo za nadesłanie informacji