feministyczno-genderowo-queerowa mozaika myślowa


Miłość nie wyklucza - żądamy ustawy o związkach partnerskich!
Blog > Komentarze do wpisu
Nie mam pomysłu na tytuł

"Gazeta" zamieściła w sobotę obszerny artykuł będący chyba (chyba - bo to nie było napisane) głosem w dyskusji na temat całkowitego zakazu aborcji.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że taka dyskusja się toczy, bo to dla kobiet śmiertelne zagrożenie. Bo choć nikt głośno tego nie mówi (a w każdym razie żaden "obrońca życia") - całkowity zakaz oznacza zagrożenie życia i zdrowia kobiet. 

Ja rozumiem, że każdy ma prawo do swoich poglądów, a najlepszymi ekspertami od kwestii rozrodczości są oczywiście mężczyźni, ale według mnie tekst zawiera przynajmniej jedno poważne nadużycie.

Przyrównuje się w nim aborcję do Holocaustu, pomijając jedną, istotną różnicę - mordowani Żydzi nie zamieszkiwali niczyjej macicy.

W artykule nie znalazłam (a może czytałam nieuważnie?) ani jednego zdania o kobietach, które są ciąży. Moim zdaniem to nieuczciwe. A wystarczyłoby jedno zdanie - np. "Wobec bezwględnego prawa każdego płodu do życia nie są istotne prawa kobiet do wolności, godności, ochrony zdrowia i życia."

Autor tekstu idzie dalej i wyjaśnia mechanizm odbierania mordowanym człowieczeństwa. Mordowanym Żydom i płodom (nawet pozbawionym mózgu) - w tym wypadku przez "złych" i pozbawionych sumienia ginekologów.

Kobiety nie są pozbawiane człowieczeństwa - one po prostu nie istnieją:)

poniedziałek, 01 września 2014, kobietawkryzysie

Polecane wpisy

  • Reklama

    Przyszła wiosna a wraz z nią reklamy środków odchudzających. Bez przerwy, przynajmniej przez radio, bo telewizji nie oglądam. Wkurzają mnie - nie, nie głupotą,

  • Wywiad

    Czytam wywiad z guru polskiej psychoterapii (i nie tylko). Pan opowiada o swoim zdrowym stylu życia - diecie (mięso nie, tylko ryby), bieganiu (autorskim stylem

  • Ciało

    Kobieta została ministrem i najważniejszym zagadnieniem jest ... czy ma tatuaż (?!) Jak widać - jako kobieta jest przede wszystkim ciałem. Ciekawa jestem, czy t

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2014/10/10 16:38:23
Moja córka z Polski wyjedzie.
-
2014/10/13 11:29:11
Trafiłaś w samo sedno - matrwię się właśnie o moje córki w tym "piekle kobiet"...