feministyczno-genderowo-queerowa mozaika myślowa


Miłość nie wyklucza - żądamy ustawy o związkach partnerskich!
Blog > Komentarze do wpisu
Gdańsk: "Być kobietą we Wrzeszczu".

Stowarzyszenie Kultura Miejska zaprasza do udziału w projekcie „Być kobietą we Wrzeszczu”.

Chcemy odkryć to, co najbliżej nas – naszą dzielnicę. Ile o niej wiemy? Jakie mamy wspomnienia związane z Wrzeszczem? Czy znamy historię mieszkających tu kiedyś kobiet? Czego dokonały? Jak wyglądało ich życie? A czy my dzisiaj czujemy, że tworzymy historię naszej dzielnicy?

Uczestniczki projektu wezmą udział w warsztatach na temat historii kobiet oraz wspólnie z nami stworzą emocjonalną mapę Wrzeszcza, na której zaznaczą kobiecy ślad w historii dzielnicy. Projekt zakończy się wspólną wędrówką śladami mieszkanek Wrzeszcza.

Zapraszamy mieszkanki Wrzeszcza, panie w każdym wieku, a szczególnie seniorki. Czekamy na osoby, które chciałyby wspólnie z nami odkryć kobiece oblicze historii oraz porozmawiać o życiu współczesnych kobiet.

Jesteś z Wrzeszcza? Zaproś mamę! Zaproś babcię!

Zajęcia są częścią Akademii Kultury Miejskiej. Warsztaty poprowadzą:

Monika Popow – pedagożka

Agnieszka Kaim – psycholożka, działaczka społeczna

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie formularza ze strony www.wrzeszcz.info.pl i odesłanie go na adres e-mail akaim@kulturamiejska.pl. Formularze można także odbierać w Pracowni Kultury Miejskiej w dawnym browarze we Wrzeszczu (ul. Kilińskiego 1, I piętro) od poniedziałku do piątku w godzinach 13-15. Zapisy trwają do dnia 23 kwietnia do godz. 12. Osoby zakwalifikowane do udziału zostaną powiadomione telefonicznie w dniu 23 kwietnia. Lista zostanie także opublikowana na stronie www.wrzeszcz.info.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Spotkania będą odbywać się w Pracowni Kultury Miejskiej w następujących terminach:

29 kwietnia - 17.00-20.00

13 maja – 17.00-20.00

27 maja – 17.00-19.00

5 czerwca – otwarta dla wszystkich wrzeszczańska wędrówka – godz. 16.00

Początek na dziedzińcu byłego browaru we Wrzeszczu (ul. Kilińskiego 1).

Projekt finansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Gdańsku w ramach Programu Współpracy Miasta Gdańska z organizacjami pozarządowymi na rok 2010.

wtorek, 20 kwietnia 2010, la_confiance_en_soi

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze