feministyczno-genderowo-queerowa mozaika myślowa


Miłość nie wyklucza - żądamy ustawy o związkach partnerskich!
Blog > Komentarze do wpisu
Kongres kobiet
W dniach 20-21 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się Kongres Kobiet Polskich. Na stronie internetowej www.kongreskobiet.pl ruszyła rejestracja. Jak  podają organizatorzy celem Kongresu jest podsumowanie pozycji i roli kobiet w różnych dziedzinach życia społecznego w ostatnich 20 latach.W Radzie programowej zasiada 21 kobiet, w tym Danuta Hubner, Róża Thun, Agnieszka Graff, Danuta Wałęsa, Hanna gronkiewicz- Walc, Henryka Bochniarz, Janina Ochojska i Krystyna Janda. Na stronie internetowej możemy przeczytać:
 
"Organizatorki chcą zdefiniować najważniejsze bariery i problemy związane z poprawą sytuacji kobiet w Polsce oraz sformułować założenia koniecznych zmian. Przyjęte postulaty zostaną przedstawiane rządowi w celu włączenia ich do debaty publicznej i agendy prac decydentów.

Podstawą do diagnozy sytuacji kobiet w Polsce i ich roli w rozwoju kraju będą raporty przygotowywane przez zespoły ekspertów. Dotyczyć one będą między innymi aktywności politycznej kobiet, ich roli i miejsca w samorządach i organizacjach pozarządowych, w biznesie, na rynkach pracy oraz w kulturze, w nauce i edukacji.

Kongres zostanie poprzedzony konferencjami regionalnymi, których celem jest integracja środowisk kobiecych na poziomie lokalnym ora zaprezentowanie idei Kongresu."
 
piątek, 08 maja 2009, trzydziestka

Polecane wpisy

  • lektura dla posłów

    polska jak wiadomo w swojej historii przechodzi z jednej okupacji do drugiej, ot ostatni wiek najpierw skrajna prawica, potem skrajna lewica, a teraz skrajna gł

  • Na zimę najlepsza świeża, ciepła Zadra :-)

    Wczoraj wyszla z drukarni nowa, jesienno-zimowa Zadra. Jak zwykle najszybciej będą ją mialy w swoich skrzynkach pocztowych prenumeratorki/rzy i autorki/autorzy.

  • Spotkanie - rozmowa o poliamorii.

    12 Lipca 2010 o 17:30 w kawiarni Relaks, ul. Puławska 48 w Warszawie ,odbędzie się spotkanie-rozmowa na temat poliamorii, zorganizowane przez Tomka Kuleszę i An

TrackBack
TrackBack URL wpisu: