feministyczno-genderowo-queerowa mozaika myślowa


Miłość nie wyklucza - żądamy ustawy o związkach partnerskich!
Blog > Komentarze do wpisu
urodzinowo

Za trzy dni gender.blox skończy trzy lata. W ciągu trzech lat prawie dwieście tysięcy wejść - nie wiem czy to dużo czy mało. Ile/u użytkowniczek/ków, autorek/ów? nie wiem, niestety strona nie podaje tej liczby. 

Trzy lata temu jako pierwszy wpis pojawił się wpis socjopatycznej_malkontentki, od tamtej pory mniej lub bardziej regularnie publikujemy tu nasze spostrzeżenia.

To co początkowo wyszło z grona odwiedzająch się osób, rozrosło się do rozmiarów, które  dla naszych "prywatnych" blogów są chyba nieosiągalne. Wspólnie stworzyliśmy platformę, na której możemy wymieniać się doświadczeniami, przemyśleniami, punktami widzenia. W ten sposób udało nam się zrealizować, to co przed trzema laty było myślą założycielską tego bloga. Przy okazji na gender.blox znalazło się miejsce na informowanie o różnych akcjach, inicjatywach, publikacjach.

Niektórych osób już tu nie ma (a może tylko podczytują nie ujawniając się), co jakiś czas pojawiają się nowe, niektóre wracają po przerwie. Nasz blog żyje, zmienia się. Mniej więcej udało się nam uniknąć zmasowanych ataków trolli, czego się na początku najbardziej obawiałyśmy. 

Cieszę się, że jesteście, że czytacie i piszecie. Że się wspólnie bulwersujemy, lub ze sobą nie zgadzamy. Pamiętajcie, to jest nasz blog, bez władz, bez wspólnej polityki, bez wytycznych, to my decydujemy o jego dalszym kształcie. Zachęcam do dalszego pisania, czytania, komentowania.

A jeśli ktoś ma ochotę to proponuję funkcję współadministratorki/a. Z tego co widzę, obecnie zostałam sama jako adminka, za trzy miesiące mam urodzić dziecko i pewnie nie będę miała aż tyle czasu, by zajmować się blogami. Dużo pracy na gender.blox nie ma, ale przydałaby się osoba, która rzuci okiem od czasu do czasu na to, co się tu dzieje. Jest jeszcze trochę czasu do mojej chwilowej deaktywacji, więc możemy wspólnie się nad tym zastanowić.

Wszystkiego najlepszego!

 

piątek, 24 kwietnia 2009, arvata

Polecane wpisy

  • post-urodzinowo...

    Niepostrzeżenie ominął nas jubileusz – 27 kwietnia gender.blox‘owi stuknął roczek! Nie było szumnych urodzin, gratulacji, ani fajerwerków. Ale chyba

  • troche statystyki...

    Nasz blog ma już 47 użytkowników. Od początku istnienia były 9582 wejścia. Piszą do nas ludzie z genderowych kręgów z całej Polski z informacjami o swoichinicja

  • Wpis założycielski, czyli... trochę o nas

    Gender.blox jest wspólnym przedsięwzięciem bloggerek i bloggerów, którym bliskie są kwestie feministyczne, genderowe, queerowe i te dotyczące społeczności LGTB.

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2009/04/24 16:37:21
Arvato! Pięknie napisałaś! :)
I bardzo fajnie, że zauważyłaś, że warto wpuścić trochę nowej krwi do gendera. Ja od czasu do czasu przeglądam wejścia na stronę i zapraszam zlinkowane osoby. To ma jednak te słabe technicznie strony, że link dostępu można wysłać tylko osobom z blox.pl. Wszyscy inni blogerze muszą założyć konta, a to już skomplikowane. Niektórzy mogą nie chcieć, inni nie zdążyć.

Może więc warto się zastanwoić jak skuteczniej otworzyć drzwi do naszego forum; jednocześnie nie zapraszając trolli lub osób nieodpowiedzialnych (pyskówek jest dosyć na formach).

A także można pogadać, jakie są oczekiwania czytelników wobec takiego bloga? Czego jest za mało? Co chcielibyście czytać? Na jakie tematy pogadać?

Pozdrawiam serdecznie wszystkie "siostry i braci założycieli" oraz wszystkich gości gender.blox'a
-
2009/04/24 16:49:14
uderz w stół :P
tak się zastanawiałam, gdzie się podziewasz [sama biję się w pierś, że przez jakiś czas mnie nie było na gender, więc to moja wina, że nie wiem co się działo]

a pytanie "co warto by zmienić, dodać?" jest jak najbardziej uzasadnione - jeśli są jakieś propozycje, to chętnie będziemy nad tym pracować [w ramach możliwości]
:D
-
2009/04/26 13:09:07
och, przyznaję, że ostatnio zaniedbałam troche gender.blox. rzadko pisałam, ale regularnie zaglądałam, czytałam, komentowałam. szkoda, żeby nasza szeroka i niezwykle egalitarna rozmyła się w sieciowej przestrzeni.
trzeba chyba nowej burzy mózgów. i racje ma hermetia [witaj ponownie po dłuższej niebytności, jesteś gdzieś jeszcze w sieci?], że istnienie na okreslonej platformie blogowej zamyka troche wolny nieskrepowany dostęp wszystkim chętnym do sensownej dyskusji. tym bardziej, ze blox nie jest juz najpopularnieszym miejscem wśród polskich Blogerów (tych własnie z dużej litery) i stopniowo traci swoją renomę i opiniotworczośc. być może na ktoreś kolejne urodziny trzeba bedzie pomyśleć o zmianie adresu na niezależny. ale teraz najważniejsze, moim zdaniem, jest utrzymanie obecnej, szerokiej jak sie domyslam, bazy piszących, odwiedzajacych, linkujących.
Arvato i hermetio, chetnie dołączę do grona adminek. mam teraz więcej czasu i mogę poświęcic jego część gender.bloxowi. jestem nadal osiagalna pod adresem katmoso@gazeta.pl
pozdrawiam wszystkich domownikow i gości:)
-
2009/04/26 17:09:43
katmoso "zarejestrowałam" kandydaturę, myślę, że jeszcze kilka dni zostawimy na ewentualne inne zgłoszenia, ale chętnie przekażę ci uprawnienia

myślę zresztą, że nie ma przymusu ograniczania się do jednej osoby, więc wszystko jest jeszcze otwarte :D
-
2009/04/27 19:05:30
Pozdrawiam serdecznie Katmoso! :)

Super, że się przyłączyłaś do adminów. Koniecznie trzeba spróbować rozwinąć skrzydła i pomysł z innym adresem także uważam za bardzo dobry.

Przyszło mi do głowy, że może powinniśmy założyć "filie" gender.bloxa na innych popularnych blogowiskach? Każda taka "filia" działałaby niezależnie, a wszystkie byłyby zlinkowane. "Jeśli góra nie przyszła do Mahometa, to Mahomet musi iść w stronę góry" - choć głupie to przysłowie, ale tutaj chyba adekwatne. Co o tym myślicie?

W sekcji "stali goście" mamy podlinkowanych właśnie naszych stałych gości spoza blox.pl - może ich blogowiska wskazałyby na miejsca, gdzie warto uruchomić filie?

A żeby zachęcić, to na filiach można by powklejach uaktualnione teksty z gender.bloxa. Ale za to albo odpowiedzialni byliby ich autorzy, którzy wklejaliby swoje teksty (znowu - musieliby zakładać swoje konta w filiach, co pewnie będzie uciążliwe); albo dawaliby pozwolenia adminom filii/gender.bloxa na kopiowanie ich wpisów, oczywiście z nickiem blogera oraz z linkiem na wpis macierzysty (plagiatów nienawidzimy!!!).

Inna sprawa jest też taka, że starałam się od czasu do czasu zapraszać do udziału w gender.bloxie osoby z nami zlinkowane. To też czasami działało, a czasami nie. Głównie chodzi o czas odpowiedzi na link dostępu; wielu blogerów pewnie nie sprawdza woich blogowych skrzynek często, więc takie okazje mijają. A takie "monitorowanie" odpowiedzi zabiera strasznie dużo czasu...

Takie mam pomysły i zdaję sobie sprawę, że gdybyśmy się na to zdecydowali, to byłoby z tym dużo roboty - pewnie za dużo, jak na jedną Katmoso...

Co myślicie?
-
2009/04/27 20:15:43
mnie się pomysł podoba, tylko do tego trzeba by było faktycznie ochotników, bo dla jednej osoby to trochę dużo
jak pisałam, sama będę mieć wkrótce mało czasu, więc się nie podejmę
-
2009/04/28 09:49:39
pomysł hermetii jest rzeczywiście dobry. wydaje się pracochłonny, ale możemy na początek założyć jedną, dwie filie i patrzeć, jak się to rozwija. być może do czasu, gdy znacząco przybędzie przy tym pracy, znajdzie się grono współadminów do pomocy na innych platformach.
ja nadal jestem chętna i czekam na sygnał do rozpoczecia pracy:)
przypomniało mi się, że chyba przy okazji zeszłorocznych urodzin gender.bloxa zasugerowałam zlot. chyba warto wrócić do tego pomysłu (chociaż pewnie nie prędzej niz za kilka miesięcy). może takie spotkanie byłoby dobrą okazją do burzy mózgów na temat tego, jak dalej rozwijać tę platformę.
-
2009/04/28 10:03:50
katmoso zaproszenie wysłane :)
-
2009/04/28 10:12:53
Ja się na admina nie nadaję:), ale tego bloga bardzo lubię i myślę, że dużo mi dał w kwestii ukształtowania poglądów (chociaż stara jestem:) Co do filii, to nie wiem, bo wydaje mi się, że nawet tutaj notki mogłyby pojawiać się częściej - więc czy starczy nam pary na działalność "terenową"? Pozdrawiam!
-
2009/04/29 20:10:41
jak by co-mogę pomóc, ale- nie porywajmy się na zbyt wiele- głupio będzie jak apetyt przerośnie możliwości
-
2009/04/30 14:53:06
Najserdeczniejsze życzenia urodzinowe :)
-
2009/04/30 16:44:35
sama jestem ofiarą "nie sprawdzania skrzynki", bo kiedyś dostałam zaproszenie.

a co do filii, to jak kobietawkryzysie - najpierw fajnie by było poczytać coś częściej tutaj. ale może za to jakiś adres, na który można by przysyłać teksty nie mając konta na gazecie, które ktoś potem by wrzucał?
-
2009/05/02 21:57:30
zawsze można przysyłać na naszego maila, skrzynka jest regularnie sprawdzana, więc można to wykorzystywać...
-
2009/05/04 14:12:11
ja średnio piszę ;)

myślę nad innymi pomysłami na rozszerzenie dostępu, bo tworzenie filii, kiedy tutaj teksty ukazują się bardzo rzadko, uważam za kiepski pomysł.
-
2009/05/05 09:03:58
Uderzam się w pierś słabą moją i poprawie się- będę więcej pisać i zaglądać :)
-
2009/05/07 06:38:20
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

Tez usprawiedliwiam sie brakiem czasu i bije w piersi.

Bede zagladac i wspomagac wiecej za jakis czas (pol roku). Tymczasem POWODZENIA najlepszego jeszcze raz. Rzecz jasna tez piekne zyczenia dla przyszlej Mamy :)))))