feministyczno-genderowo-queerowa mozaika myślowa


Miłość nie wyklucza - żądamy ustawy o związkach partnerskich!
Blog > Komentarze do wpisu
Ciąże kobiet będą rejestrowane

http://wiadomosci.onet.pl/1823380,11,item.html

Po raz kolejny kobiety są traktowane niczym przedmioty. Tym razem, gdy zajdą w ciążę, planuje się wpisanie ich do krajowego rejestru. Przypomina mi to rejestrowanie psów w ratuszu. Właściciel czworonoga musi z tytułu posiadania przyjaciela odprowadzać podatek, tak dzieje się przynajmniej w wielu polskich miastach. Tym razem rejestrować będzie się każdą kobietę, która zajdzie w ciążę, żeby kontrolować jej poczynania i żeby przypadkiem nie usunęła ciąży, a jak usunie, to sprawą zainteresują się odpowiednie służby.

W demokratycznym kraju, który szanuje wolność obywateli, zbieranie tak prywatnych danych, tak dalekie ingerowanie w intymność jest niedopuszczalne. Poza tym nasuwa się pytanie, co stanie się z kobietą, która straci dziecko? Czy będzie musiała dowodzić, że nie dokonała aborcji? Państwo nie ma prawa zbierać tak dalece prywatnych danych o swych obywatelkach. Jeśli kobieta poroni, to jej osobista tragedia zostanie odnotowana w rejestrze. A co jeśli kobieta wyjedzie za granicę i tam legalnie dokona aborcji? Też będzie się musiała tłumaczyć odpowiednim organom?

Tak naprawdę mamy tu do czynienia z kolejnym chybionym pomysłem. Podziemie aborcyjne będzie istnieć nadal. Jeśli kobieta będzie rozważała aborcję, to i tak uda się do prywatnego lekarza, który przymknie oko na rejestr, który "dyskretnie przywróci miesiączkę". Szkoda, że z taką wnikliwością, z jaką chce się rejestrować ciąże Polek, ich badania kontrolne, nie sprawdza się, co robi pedofil po opuszczeniu więziennych krat...

czwartek, 11 września 2008, saszenka2

Polecane wpisy

  • zakłamywanie historii

    Tomasz Lis - taki dziennikarz - napisał felieton na temat kolejnej rocznicy stanu wojennego a w nim: "To jest dobry dzień, by podziękować za wolną Polskę. To je

  • Nie mam pomysłu na tytuł

    "Gazeta" zamieściła w sobotę obszerny artykuł będący chyba (chyba - bo to nie było napisane) głosem w dyskusji na temat całkowitego zakazu aborcji. Trzeba sobie

  • sumienie ateistki

    Kiedy zauważyłam w procesie dorastania, że nie po drodze mi z religią (z żadną znaną mi religią), że boga posiadam na użytek własny (a właściwie sama jestem swo

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2008/09/11 15:43:34
I to nie jest żart prima aprylisowy????
Horror.
Dobrze, że ani ciąża mi nie grozi ani jurysdykcja polska.
-
Gość: winka53, *.dip.t-dialin.net
2008/09/11 15:47:15
WSTYD mi za....no wlasnie za wszystko w tym kraju !!!
Prawda to,ze samiec jest tylko samcem i i wlasnie Ci maja tyle do powiedzenia !
Oszolomy !!Koscielne tez.
-
2008/09/11 15:54:22
Ciąża nie jest nieważna, ale kasę potrzebną na etaty, programy itp owego rejestru niech przeznaczą na edukację. Od tego się wszystko zaczyna, tylko rządy nie lubią pracować na efekty, co ujawnią się za lata. W takim razie niech dadzą więcej na wsparcie zaciężonych i pozostawionych samym sobie.
-
2008/09/11 17:37:03
winka53: skad wiesz, ze na pomysl rejestrowania ciezarnych tak jak kolczykuje sie bydlo, wpadl samiec??? W koncu ministrem zdrowia jest w tym chorym kraju samica, Ewa Kopacz. Zreszta to niewazne, wazne jest zeby glosno zaprotestowac przeciwko temu ksozmarnemu pomyslowi.
-
2008/09/11 22:44:16
Też myślałam, że mamy prima aprilis. Ten pomysł wydał mi się tak absurdalny, że aż niemożliwy, ale w naszym kraju zamiast edukować kobiety i mężczyzn, pomagać tym, które chciałyby urodzić dziecko, ale nie mają ku temu warunków, tym, które urodziły i wraz z dzieckiem klepią biedę, najlepiej śledzić obywatelki. O ile mnie pamięć nie zawodzi, to za rok mamy wybory do europarlamentu, czyżby to początek zabiegania o przychylność kleru?
-
2008/09/12 10:49:19
dżizas, jak oni takie rzeczy wymyślają. mają referat ds. głupich pomysłów czy co?
-
2008/09/12 14:30:51
Uważam, że Kopacz chce "odpokutować" pomoc Agacie, bo jest wymieniana jako kandydatka w przyszłorocznych wyborach do PE.
-
2008/09/12 16:36:32
ale przecież rejestr ciężarnych już jest. każda kobieta, której ciąża potwierdzona zostanie przez ginekologa ma to wpisane w aktach, dostaje zaświadczenie, z ktorym idzie do pracodawcy, opieki społecznej po zasiłek, na badania i wreszcie do szpitala, aby urodzić. z centralnego rejestru nic dobrego nie przyjdzie, bo te, które nie zechcą sie nie zarejestrują. to jest branie problemu od du... strony. czy nie lepiej zapewnić kobietom rzetelną opiekę lekarską - poczynając już od szkoły - zapewniać pomoc ciężarnym pod postacią szkół rodzenia, opieki połoznej przed i po porodzie, dostepu do badań i najnowszej wiedzy o zdrowiu kobiety, ciąży, porodzie i opiece nad noworodkiem. to są realne i potrzebne działania. plus wczesne promowanie antykoncepcji - nie bójmy się oporu klechów, oni dzieci nie rodzą i nie wychowują!
gdyby już w szkole przyszedł ginekolog i mógł z każdą dziewczyną porozmawiać intymnie o jej problemach - nie byłoby tyle niechcianych ciąż, mozna by zapobiec wielu przypadkom pedofilii i kazirodztwa oraz leczyć wiele schorzeń kobiecych, na które zapadają coraz młodsze dziewczyny. na rejestr pójdzie mnóstwo pieniędzy i tak jak piszecie, każda nieszczęsliwa z powodu poronienia będzie musiała się jeszcze z tego tłumaczyć.
a czy jest rejestr skazanych za gwałt i molestowanie seksualne?
-
2008/09/13 20:18:25
Z tego, co czytałam, rejestracja miałaby być dobrowolna, a podanie danych pozwoliłoby na kontakt z kobietą, która np. nie przyszła na badania, bo to byłby sygnał, że coś jest nie tak. Więc nie dramatyzujmy. Zresztą jeśli przyjść nie zechce, to przecież jej nikt nie zmusi.
Inna rzecz - nie rozumiem, dlaczego trzeba się aż zarejestrować, żeby mieć ułatwiony dostęp do badań profilaktycznych. Nie wiem, dlaczego nie wystarczy być po prostu w ciąży.
-
2008/09/14 00:15:00
Teraz pomysł został złagodzony, bardziej dostosowany do reakcji społecznych, ale nie zmienia to faktu, iż jest formą dyskryminacji. Wszyscy płacimy składki, więc dlaczego te, ktore swe dane podadzą, mają mieć pierwszeństwo nad resztą? Czy to nie próba szantażu?
-
2008/09/15 09:12:11
Katmoso - podpisuję się pod Twoją wypowiedzią!