feministyczno-genderowo-queerowa mozaika myślowa


Miłość nie wyklucza - żądamy ustawy o związkach partnerskich!
Blog > Komentarze do wpisu
Janusz Szowinista
Obejrzałam,wysluchałam i się zastanawiam po co JKM został ten tytuł Szowinisty Roku przyznany.
Przecież on tylko na to czekał,żeby przy tej okazji swoje mądrości życiowe wygłaszać.

Widać,iż wyznaje on zasadę ,

że nie jest ważne czy mówią o nim dobrze czy źle, ważne że mówią.

 

Ale ja mu większej reklamy robić nie bedę ...dlatego na tym kończę.
środa, 12 marca 2008, gertruda-iza

Polecane wpisy

  • Biseksualne science fiction

    Oglądam sobie ostatnio Torchwood , najnowsze dzieło Russella T Daviesa (zachwyt nad "Queer as Folk" skłonił mnie do zapoznania się z całym dorobkiem tego kultow

  • "Pani Mandaryno" czyli POLSKA JEST KOBIETĄ

    witam, to taki mały debiut laika, proszę więc o wyrozumiałość :] Tydzieńczekałam na program "Teraz MY" z zaproszonymi Manuelą Gretkowską iMartą Wiśnie

  • Stop violence against women

    Najnowszy film promujący kampanię Amnesty International , " Stop przemocy wobec kobiet " ("Stop violence against women"). Wystarczy wcisną ć

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2008/03/14 19:46:21
P. Mikke zasluguje na miano szowinisty roku. Wszyscy na tym blogu i sie z tym zgodza.

Jednak nie robmy tego, co jest celem dzialania tegoz szowinisty - zamieszania. Tak, zamieszania i koniec. Mu jedynie chodzi o wywolanie szumu i zwrocenie na swoja ekscentryczna osobe uwagi Polakow.

To, co autorka notki zrobila, to po prostu spelnienie marzenia Mikkego: jedynie szum. Wyrazila swoje oburzenie wobec prezentowanych przezen pogladow. Nic wiecej.

A to jest moim zdaniem blad. Nalezy isc o pare krokow dalej i zapoczac dyskusje nt. tego, co pan Mikke powiedzial, by tej jego satysfakcji pozbawic.
Od poczatku.
Mikke stwierdza, ze kobiety sa mniej inteligentne od mezczyzn. Podpiera swoja teze przytoczona statystyka mowiaca o udziale % wynalazkow opracowanych przez kobiety w ich ogolnej liczbie. I teraz postawic pytanie: Ma racje? Dlaczego istnieje taki mizerny stan kobiecej wynalazczosci (jezeli przyjac, ze dane Mikkowe sa wiarygodne)? Co jest tego przyczyna?

Dwa: Padlo sformulowanie "naturalne zajecie plci". Co to takiego? Dlaczego naturalne i co oznacza "naturalne"? Uwarunkowane biologicznie, zakorzenione spolecznie, narzucone? (Odnosze sie tutaj do zachowan naturalnych meskich tudziez zenskich).

... ... ...

Zadawalem pytania sukcesywnie odsuchujac i zatrzymujac material. Od momentu, w ktorym padlo zwatpienie w teorie rownouprawnienia i palniecie paru nastepnych kretynskich bzdur, wylaczylem. Bo chyba pan Mikke nic madrzejszego nam nie powie.

Mimo wszystko, zapraszam na lamach komentarzy do notki o dyskusje nad wyzej postawionymi pytaniami (lub pytaniami, ktore moga z klawiatury komentujacych pasc). Ja juz totalnie pomijam kwestie, dlaczego Mikke tak bzdurzy... Bo tutaj idzie o pseudopolityke i psychologie.


Dzieki za embed.

PS Przepraszam za brak poliskich znakow.
-
2008/03/14 21:00:51
Ja nie mam zamiaru spełniać marzeń pana JKM !!
Ale nie widzę powodu,żeby wywiadu z nim nie zamieszczać.

Pan JKM stworzył sobie swój własny pogląd na świat- kobiety w nim są mniej inteligentne.
I nawet gdybyśmy prowadzili tu długotrwałe dyskusje-on swego zdania nie zmieni.

JKM jest dla mnie kuriozum sceny politycznej

-
Gość: remix, *.chello.pl
2008/04/15 16:09:30
Filmik nie działa :(