feministyczno-genderowo-queerowa mozaika myślowa


Miłość nie wyklucza - żądamy ustawy o związkach partnerskich!
Blog > Komentarze do wpisu
post-urodzinowo...
Niepostrzeżenie ominął nas jubileusz – 27 kwietnia gender.blox‘owi stuknął roczek! Nie było szumnych urodzin, gratulacji, ani fajerwerków. Ale chyba jest się z czego cieszyć. Ja w każdym razie ze wzruszeniem wspominam, jak to udało nam się wykroić wirtualnie tą małą feministyczną przestrzeń i skroić ją (kolektywnie!) według własnych życzeń i pomysłów. Gender.blox toczy się swoim trybem. Czasem ma słabsze tygodnie, kiedy literalnie nic się nie dzieje. Czasem niespodziewanie w ciągu kilku dni pojawia się kilka ciekawych postów. Czasem zdaje się, że gender.blox już ledwo dyszy, ale potem znowu nabiera wigoru.

A teraz odrobina statystki: 80 wirtualnych osób ma dostęp do tego bloga i pewnie drugie tyle jest z nami zlinkowanych. Przez cały okres naszego życia odwiedzono nas ponad 40 tysięcy razy. Z pewnością daleko nam do rekordzistów, ale chyba też nie o rekordy tu chodzi. Chodzi o dialog i o rosnącą grupę naszych czytelników i blogujących. Czytają nas i publikują osoby bardziej i mniej znane, kobiety i mężczyźni, feministki, feminiści i sympatycy.
I moim zdaniem ta różnorodność jest chyba unikalna dla gender.bloxa i stanowi o jego wartości. Z pewnością nie jest to miejsce doskonałe i może warto w tym momencie porozmawiać o tym, co by w nim zmienić, co ulepszyć? Jaki drugi rok gender.bloxa? Czy warto do nas przychodzić?

Pozdrawiam serdecznie wszystkich dawnych i obecnych publicystki i
publicystów, czytelniczki i  czytelników z pokładu gender.blox! :)

P.S. Arvata - jedna z adminek - wysłała zgłoszenie gender.blox do Syndykatu. Dzięki Arvato! :) Teraz czekamy na znaczek.

piątek, 15 czerwca 2007, hermetia

Polecane wpisy

  • urodzinowo

    Za trzy dni gender.blox skończy trzy lata. W ciągu trzech lat prawie dwieście tysięcy wejść - nie wiem czy to dużo czy mało. Ile/u użytkowniczek/ków, autorek/ów

  • troche statystyki...

    Nasz blog ma już 47 użytkowników. Od początku istnienia były 9582 wejścia. Piszą do nas ludzie z genderowych kręgów z całej Polski z informacjami o swoichinicja

  • Wpis założycielski, czyli... trochę o nas

    Gender.blox jest wspólnym przedsięwzięciem bloggerek i bloggerów, którym bliskie są kwestie feministyczne, genderowe, queerowe i te dotyczące społeczności LGTB.

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2007/06/15 09:02:50
Zaproszenie do gender.blox potraktowałam jako zaszczyt. I wyróżnienie. I cieszę się, że ktoś dostrzegł w moim blogu ten potencjał, który sprytnie na ogół ukrywam pisząc o swoich bolączkach i radościach. Cieszę się, że mogę tu pisać i w tak doborowym towarzystwie zaspokajam swoje pisarskie ambicje.
Dziękuję
-
2007/06/15 12:46:21
Gratulacje :) - przede wszystkim dla dziewczyn, które założyły gender blog. A po drugie, dla piszących i dyskutujących.
-
2007/06/15 21:05:26
Sto lat, sto lat! Bardzo polubiłam gender blog. W zimie czasem miałam wrażenie, że właśnie nic się nie dzieje. Ale teraz mam wrażenie, że taki rytm jest dobry. Po pierwsze, sam się wytworzył. To mi się podoba - nikt nami nie steruje. A po drugie to złudzenie... Drugie życie jest chyba po blogach dolinkowanych? W każdym razie ja nieraz tak spędzam wieczory, czytając co poniektóre. No i czytam stare teksty, z czasów, kiedy mnie nie było jeszcze... Więc wiele rzeczy się dzieje, tylko tego nie widać.

Co do różnorodności - to prawda. Od razu na to zwróciłam uwagę i wydaje mi się, że to coś unikalnego.
-
2007/06/16 09:55:29
genderblox to chyba najlepsza internetowa inicjatywa, w jakiej uczestniczyłam. nie wiem, czy trzeba coś zmieniać, poprawiać, dodawać czy wyrzucać. to pewnie samo przyjdzie w odpowiedniej chwili. a na drugie urodziny mozna zrobic genderowy zlot;)
-
2007/06/17 13:27:38
A ja pamietam ten poczatek ;-D Wszystkiego najlepszego!

Zlot jest swietnym pomyslem!
-
Gość: lonia, *.ssp.dialog.net.pl
2007/06/18 17:45:22
A ja nie pamiętam roczku całego, bo czytuję zaledwie od kilku miesięcy. Ale i tak lubię. Wpadłam tu dzisiaj żeby zwrócić uwagę czytelniczek (i czytelników) na pewną zabawną rzecz. Dzisiaj w kontrwywiadzie rmf fm pan Konrad Piasecki i pan Jan Rokita porozmawiali sobie między innymi o inteligentnych i niezależnych kobietach. Cały tekst tutaj
a tutaj moja notka na ten temat
-
Gość: lonia, *.ssp.dialog.net.pl
2007/06/18 17:48:02
Nie udało mi się zalinkować więc zrobię tak: wywiad - www.rmf.pl/fakty/?temat=75
notka - lonia.wordpress.com/2007/06/18/kobieta-wg-rokity/
-
2007/06/20 10:17:40
Wielkie gratulacje dla dziewczyn, ktore wpadly na pomysl gender bloxa, zalozyly go i prowadza! Poszerzylyscie w internecie miejsce na feminizm i gender. Najprostsze pomysly sa genialne :-)